Funda Emerk Atıl

Özel Doğuş Lisesi’nden 1992 yılında mezun oldu.

Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümüne girdi. Lisans eğitimi sırasında mezun olduğu lisenin rehberlik servisinde staj yaptı, Küçükbahçe Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yardımcı öğretmen olarak çalıştı. Bu kurumdaki görevine mezuniyet sonrasında da devam etti. 1995 yılında, yine Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü ile Cerrahpaşa Hastanesi’nde yeni doğum yapmış annelere bebekleri ile ilgili bakım ve bağlanma eğitimi projesinde yer aldı.

1997-1998 yıllarında The Children’s Center isimli okul öncesi eğitim kurumunda sınıf öğretmenliği, psikolojik danışman ve müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Ergenlerin Sosyal Medyaya Yönelik Tutum ve Kullanım Davranışlarına İlişkin Türkiye’de Yapılmış Çalışmaların Psikolojik ve Akademik Sonuçları Bakımından İncelenmesi” isimli çalışması ile bitirerek uzmanlığını almıştır. Bu çalışmasını 21-23 Ağustos 2020 tarihlerinde İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Vakfı (ÇAGEV) öncülüğünde gerçekleşen 1. Uluslararası Bebek Çocuk Ergen Psikoloji Kongresi’nde (BCEPK) sunmuştur.

Lisansüstü programına devam ederken Psikiyatrist Dr. İmbat Taşkın ile çalışmış, kendisinden süpervizyon almıştır.

Beck Institute’da Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT/CBT) eğitimi almıştır.

Dr. Richard Bennett’ın “Öz Saygı için Mindfulness ve Kabul” eğitimine katılmıştır.

Dr. Stan Tatkin’den PACT (Çift Terapisine Psiko-biyolojik yaklaşım) çift terapisi eğitimi almıştır, PACT 2. Seviye çift terapisti sertfikasına sahiptir.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı için kullanılan MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı sertifikasına sahiptir. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan “Attentioner” DEHB Uygulayıcı Eğitimi almıştır.

Psikolojik İlkyardım, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve TSSB ölçekleri eğitimlerini Dr. Mert Akcanbaş’tan almıştır.

Ergen, yetişkin ve çift terapisti olarak çalışmaktadır. Duygusal ve davranışsal sorunları olan ergenlerle ilgili bireysel ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli konularla ilgili meslektaşlara ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.

Meme kanserli kadınlar ve hasta yakınlarına terapi projeleri için Pembe Hanım Derneği ile çalışmaları devam etmektedir.

Bebedor Türkiye’nin ilgili projelerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

European Association for Counseling ve APA üyesidir.

Funda Emerk Atıl, evli ve iki çocuk annesidir.