Deniz Çağlı Günim

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Gelişim Nörolojisi yüksek lisans programına başladı ve ders yükümlülüğünü tamamladı.

Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı’nda (TODEV) otistik çocuklarla bireysel eğitim çalışmalarını sürdürdü. Çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde farklı tanı gruplarından çocuklarla ve aileleriyle çalıştı. Autisme Europe ‘un Yale Üniversitesi Child Study Center işbirliğiyle düzenlediği Otizm: Teoriden Pratiğe eğitimini almıştır.

The Play Therapy Institute onaylı, Heidi G. Kaduson tarafından verilen Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Almış Çocuklarla Oyun Terapisi, Dr. Rise VanFleet tarafından verilen Filial Terapi eğitimlerine katılmıştır.

Uluslararası Otizm Sempozyumu kapsamında Dr. Janice Ware tarafından verilen Erken Eğitim Programları eğitimini almıştır. Doç Dr. Ayşe Gül Fışıloğlu tarafından verilen Teoriden Pratiğe Konuşma Bozuklukları kursuna katılmıştır. Makaton Dil Programı eğitimine katılıp, bu programı iletişim ve öğretim tekniği olarak kullanabilmektedir.

Stephen Bray ve İrem Bray tarafından verilen sistemik aile terapisi teorik ve pratik eğitimini tamamlamıştır. Meslek hayatı süresince erken eğitim programları, konuşma bozuklukları, duyu bütünleme, aile terapisi, bilişsel davranışçı terapi alanlarında eğitimlere katılmıştır.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitim Programı’nı tamamlamış; ‘Aile Arabuluculuğu’, ‘Çocuk Cinsel İstismarında Psikolojik Değerlendirmeler ve Tedavi Modelleri’, ‘Psikolojik Travma ve Krize Müdahale ve Yas Danışmanlığı’ sertifikalarını almıştır.

Oyun terapisi uygulayıcısı ve aile danışmanıdır. Prof.Dr. Byron Norton’dan profesyonel seviye akreditasyonu için Deneyimsel Oyun Terapisi süpervizyonlarına ve somatik deneyimleme eğitimlerine devam etmektedir.

Culture Reframed ve Psikoloji İstanbul onaylı 9-12 yaş Sağlıklı Cinsel Gelişim Eğitici eğitimini tamamlamıştır. Dr. Nevin Dölek’ten Yas Danışmanlığı; Dr. Hakan Ertufan’dan Hasta ve Yakını Psikolojisi; Dr. Mert Akcanbaş tarafından verilen Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu eğitimlerini almıştır.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR Terapisi 1. Düzey ve Prof. Dr. Ümran Korkmazlar’dan Çocuk ve Ergen EMDR 1. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. EMDR Kongresi kapsamında Robin Shapiro tarafından verilen EMDR ile Anksiyete ve Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi konulu eğitime katılmıştır. Prof. Dr. Ümran Korkmazlar’dan Çocuklarda ‘Flash’ Tekniğinin Kullanımı, Ad de Jongh ile Suzy Matthijssen tarafından verilen EMDR 2.0 An Enhanced Version of EMDR Therapy eğitimlerine katılmıştır.

2000-2019 yılları arasında Nisan Kişisel Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ailelerle çalışmıştır. Otizm, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik sorunlarına yönelik çalışmalarının yanı sıra; duygusal ve davranışsal sorunları olan çocuklarla ve ergenlerle bireysel ve aile danışmanlığı çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli konularla ilgili meslektaşlara ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, European Association for Counselling ve EMDR Derneği üyesidir.

Deniz Günim evli ve bir çocuk annesidir.