Deniz Çağlı Günim

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Gelişim Nörolojisi yüksek lisans programına başladı ve ders yükümlülüğünü tamamladı.

Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı’nda (TODEV) otizmli çocuklarla bireysel eğitim çalışmalarını sürdürdü. Çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde farklı tanı gruplarından çocuklarla ve aileleriyle çalıştı. Autisme Europe ‘un Yale Üniversitesi Child Study Center iş birliğiyle düzenlediği Otizm: Teoriden Pratiğe eğitimini almıştır.

The Play Therapy Institute onaylı, Heidi G. Kaduson tarafından verilen Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Almış Çocuklarla Oyun Terapisi, Dr. Rise VanFleet tarafından verilen Filial Terapi eğitimlerine katılmıştır.

Uluslararası Otizm Sempozyumu kapsamında Dr. Janice Ware tarafından verilen Erken Eğitim Programları eğitimini almıştır. Doç Dr. Ayşe Gül Fışıloğlu tarafından verilen Teoriden Pratiğe Konuşma Bozuklukları kursuna katılmıştır. Makaton Dil Programı eğitimine katılıp, bu programı iletişim ve öğretim tekniği olarak kullanabilmektedir.

Stephen Bray ve İrem Bray tarafından verilen sistemik aile terapisi teorik ve pratik eğitimini tamamlamıştır. Meslek hayatı süresince erken eğitim programları, konuşma bozuklukları, duyu bütünleme, aile terapisi, bilişsel davranışçı terapi alanlarında eğitimlere katılmıştır.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitim Programı’nı tamamlamış; ‘Aile Arabuluculuğu’, ‘Çocuk Cinsel İstismarında Psikolojik Değerlendirmeler ve Tedavi Modelleri’, ‘Psikolojik Travma ve Krize Müdahale ve Yas Danışmanlığı’ sertifikalarını almıştır.

Oyun terapisi uygulayıcısı ve aile danışmanıdır. Deneyimsel oyun terapisi ve somatik deneyimleme eğitimlerine devam etmektedir.

2000-2019 yılları arasında Nisan Kişisel Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ailelerle çalışmıştır. Otizm, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik sorunlarına yönelik çalışmalarının yanı sıra; duygusal ve davranışsal sorunları olan çocuklarla bireysel ve aile danışmanlığı çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli konularla ilgili meslektaşlara ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ve European Association for Counselling üyesidir.

Deniz Günim evli ve bir çocuk annesidir.