Banu Dilerge Mısırlıoğlu

Cağaloğlu Anadolu Lisesini 1993 yılında bitirdi.

Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümüne girdi. Lisans süresince çeşitli okulların rehberlik servislerinde staj yaptı. 1999 yılında yine Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisansa girdi ve ders yükümlülüğünü tamamladı. İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını bitirerek uzmanlığını almıştır.

Lisansüstü programına devam ederken öğretmenlere yönelik “Güç Bende” programının birçok özel ve devlet okulunda uygulayıcılığını yapmıştır. Bunun yanında 2000 yılı itibariyle SHÇEK Bahçelievler Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’nda çeşitli projeler yürütmüştür.

Stephen Bray ve İrem Bray’in verdiği Sistemik Aile Terapisi teorik ve pratik eğitimlerini tamamlamıştır.

Sibel Erenel’den Satir dönüşümsel sistemik aile terapisi eğitim ve süpervizyonunu tamamlamıştır.

1997 yılından beri uzun süreli psikodinamik yönelimli oyun terapisi eğitimi ve süpervizyonu, çocuk merkezli oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, çocuklarla bilişsel davranışçı terapi eğitimlerine devam etmiştir.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde “Aile Danışmanlığı” eğitim programını tamamlamış; “Aile Arabuluculuğu”, “Çocuk Cinsel İstismarında Psikolojik Değerlendirmeler & Tedavi Modelleri”, “Psikolojik Travma ve Krize Müdahale & Yas Danışmanlığı” sertifikalarını almıştır.

Oyun terapisi uygulayıcısı ve aile danışmanıdır. Prof.Dr. Byron Norton’dan profesyonel seviye akreditasyonu için Deneyimsel Oyun Terapisi süpervizyonlarına; Pat Ogden’den beden psikoterapileri ve somatik deneyimleme eğitimlerine devam etmektedir.

Culture Reframed ve Psikoloji İstanbul onaylı 9-12 yaş Sağlıklı Cinsel Gelişim Eğitici eğitimini tamamlamıştır. Cleamence Jeay ile Beden Farkındalığı ve Vardha ile Nefes Teknikleri atölye çalışmalarına katılmıştır.

Linda Homeyer ve Marshall Lyles’dan ileri seviye Kum Tepsisi Terapisi eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR Terapisinin 1. Düzeyini ve Prof Dr Ümran Korkmazlar’dan Çocuk ve Ergen EMDR Eğitimlerini, Travma ve Stabilizasyon Teknikleri, EMDR ve İyileştiren Hikaye; Çocuklarda ‘Flash’ Tekniğinin Kullanımı eğitimlerini almıştır. EMDR Kongresi kapsamında Robin Shapiro tarafından verilen EMDR ile Anksiyete ve Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi konulu eğitime; Ad de Jongh ile Suzy Matthijssen tarafından verilen EMDR 2.0 An Enhanced Version of EMDR Therapy eğitimine katılmıştır.

1997-2019 yılları arasında Nisan Kişisel Danışma Merkezi’nde çocuk, ergen ve ailelerle çalışmıştır. Duygusal ve davranışsal sorunları olan çocuklar ve ergenlerle ilgili bireysel ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli konularla ilgili meslektaşlara ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği , European Association for Counseling ve EMDR Derneği üyesidir.

Banu Mısırlıoğlu, evli ve iki çocuk annesidir.